Regulamin

1.
Sklep Internetowy "Modern Silver" działający pod adresem modernsilver.pl, prowadzony jest przez firmę:

Modern Silver S.C. Andrzej Rukść, Krzysztof Rukść
ul. 10lutego 21/8d
81-364 Gdynia
Czwarte piętro


NIP : 588-236-97-08
REGON : 221168435


2.
Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem sieci Internet, telefonicznie lub osobiście w naszym sklepie. W celu złożenia zamówienia należy:

podać podczas składania zamówienia dane niezbędne do wysyłki.

Po złożeniu zamówienia przez inernet do Kupującego zostaje przesłana e-mailem wiadomość z adresem strony, pod którym znajdują się informacje o aktualnym stanie zamówienia.

3.
Realizacja zamówienia rozpoczyna się, gdy tylko zostanie ono złożone a do klienta zostanie przesłana wiadomość e-mail, o której mowa w punkcie 2.


4.
Czas realizacji zamówienia jest różny w zależności od wybranej formy płatności, wysyłki oraz od stanu magazynowego zakupionych praoduktów.


5.
Po skompletowaniu zamówienia towar zostaje wysłany do Kupującego. Przewidywany czas dostawy może się różnić w zależności od wybranego sposobu wysyłki niemniej zawsze dokładamy wszelkich staran by realizacja zamówienia przebiegała jak najszybciej.


6.
Jako termin otrzymania przesyłki należy rozumieć sumę czasu realizacji i czasu dostawy.


7.
W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Kupujący jest o tym niezwłocznie informowany. Kupujący decyduje czy zamówienie ma być zrealizowane częściowo czy w całości anulowane.


8.
Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.


9.
Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich w formie widocznych dla klienta kwot netto i brutto. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.


10.
Wszystkie zdjęcia produktów przedstawione w sklepie mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą nieznacznie różnić się od produktu oferowanego w sprzedaży.


11.
Za zamówione towary Kupujący może zapłacić wybierając jedną z poniższych form płatności:

 

  • Przedpłata na konto

  • Gotówka

  • Pobranie


12.
Zamówiony towar wysyłany jest na terenie Polski za pośrednictwem usług Poczty Polskiej oraz  firmy kurierskiej GLS. Możliwe do wyboru formy wysłk:

 

  • Poczta polska (priorytet)
  • Kurier GLS
  • Odbiór osobist- jest możliwy dopiero po otrzymaniu potwierdzenia możliwości odbioru produktu od naszego sklepu.

13.
W momencie złożenia przez Kupującego zamówienia dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy SPRZEDAJĄCYM a KUPUJĄCYM. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu.
Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zamianami) oraz w Ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000r., nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami).


14.
Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.


15.
Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.


16.
Informujemy, że dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym "Modern Silver", są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami). Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień oraz informowania o promocjach i w żadnym wypadku nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy klient naszego sklepu ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy danych.


17.
Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny", klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia odebrania przesyłki.  Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób zniszczony ani skopiowany. Zwracany towar należy odesłać na swój koszt razem z otrzymaną wraz z nim fakturą lub paragonem. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru , z zastrzeżeniem, że nie podlegają zwrotowi świadczenia i produkty, od nabycia których, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, nie można odstąpić. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu. Należy mieć także na uwadze fakt, iż koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

 

18.
Reklamacje. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady fizyczne powinien odesłać go przesyłką pocztową na adres podany w punkcie pierwszym. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego sklep zwraca niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć fakturę oraz opis przyczyny reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 5 dni roboczych od dnia ich wpłynięcia. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary.


19.
Gwarancje. Pewne towary dostępne w naszym sklepie objęte są gwarancją producenta. Okres gwarancji w większości przypadków wynosi 12 miesięcy od daty zakupu a wszelkie ewentualne zmiany okresu gwarancji bądź sposobu jej przeprowadzenia są opisane dokładnie w zakładce "gwarancja" przy danym produkcie. Jeżeli zdarzy się, że po otrzymaniu towaru wykryjesz w nim jakieś wady techniczne, skontaktuj się z nami, a my określimy optymalny sposób załatwienia reklamacji.

Do produktów objętych gwarancją producenta dołączana jest karta gwarancyjna, którą razem z dowodem zakupu, należy zachować na okres objęty gwarancją.

Nabywca na mocy gwarancji producenta obowiązany jest dochodzić swoich praw bezpośrednio u producenta zakupionego produktu. Firma Modern Silver S.C. nie pośredniczy w procedurze reklamacyjnej produktu objętego gwarancją producenta a także nie ponosi odpowiedzialności z tytułu działalności sieci serwisowej producenta.

Nabywca obowiązany jest do zapoznania się z informacjami zawartymi na karcie gwarancyjnej oraz do stosowania się do nich w przypadku reklamacji zakupionego towaru.

Zwyczajowo spis placówek świadczących usługi serwisowe danego producenta zawarty jest w karcie gwarancyjnej, właściwej stronie internetowej lub dokumentacji produktu.


20.
Procedura reklamacji

W przypadku reklamacji, do reklamowanego towaru należy dołączyć kopię dowodu zakupu a także szczegółowy opis przyczyny reklamacji. Kiedy reklamacja zostanie uznana za zasadną, produkt zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy. Jeśli wymiana towaru na fabrycznie nowy będzie niemożliwa (np. ze względu na brak produktu w aktualnej ofercie) zwrócimy Państwu pieniądze lub zaproponujemy odpowiedni zamiennik. Koszty wysyłki wadliwego towaru będą zwracane przez naszą firmę po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. Należy jednak pamiętać, aby przed odesłaniem reklamowanego towaru do sklepu ustalić z nami formę przesyłki zwrotnej. W przypadku, kiedy wspomniana forma przesyłki nie zostanie ustalona, reklamowany towar należy przesłać za pośrednictwem Poczty Polskiej listem poleconym priorytetowym na adres zawarty w punkcie pierwszym regulaminu. Przesyłek za pobraniem nie odbieramy.

 

Formularz zwrotu reklamacji - kliknij tutaj aby pobrać.

 

21.
Bezpodstawna reklamacja

W przypadku kiedy reklamacja zostanie uznana za bezpodstawną (źle opisana usterka, usterka z przyczyn niewłaściwego użytkowania) firma Modern Silver S.C. będzie zobligowana do obciążenia Nabywcy  kosztami przesyłki zwrotnej reklamowanego przedmiotu w kwocie 10 zł netto.  

22.

Podczas trwania Dnia Darmowej Dostawy promocją "wysyłka za darmo" nie są objęte zamówienia wykonywane za pośrednictwem portali zakupów grupowych. 

23.

Decyzją zarządu firmy dla zamówień poniżej 50 zł nie jest możliwa wysyłka z płatnością pobraniową płatną przy odbiorze.

24.

Pełny regulamin dla akcji GlamHologram znajduje się -->tutaj<--


Newsletter
Podaj nam swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacj o nowościach i promocjach.
ModernSilver na Instagram